Aktualności

Zgodnie z §1 pkt 2 Zarządzenia Nr 46/2019 Burmistrza Miasta Piastowa z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie zasad rekrutacji dzieci na dyżur wakacyjny organizowany w przedszkolach miejskich w Piastowie, ustala się terminy dyżurów wakacyjnych dla poszczególnych placówek w roku szkolnym 2019/2020.

Termin: 1 – 17 lipca 2020 r.

Dyżur: Przedszkole Miejskie Nr 2, ul. Lelewela 16/18

Termin: 17 – 28 sierpnia 2020 r.

Dyżur: Przedszkole Miejskie Nr 4, ul. Żbikowska 5

oraz Przedszkole „Mała Akademia”, ul. Warszawska 39

Termin zapisów

Zapisy na dyżur wakacyjny dokonywane będą w pierwszej połowie czerwca tzn. w dniach od 1  do 15 czerwca 2020 r.

Wniosek – kartę zgłoszenia dziecka na dyżur rodzic wypełnia i składa w sekretariacie przedszkola, do którego chce zapisać dziecko na dyżur najpóźniej do 15 czerwca 2020r.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji w dniu 31 marca podane zostaną do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Mała Akademia.

Informację można uzyskać:

• telefonicznie nr tel. do przedszkola 530 160 661, w godz. 8.00 – 16.00.

Przypominamy, że w dniach od 1 do 3 kwietnia rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola mają obowiązek złożenia pisemnego potwierdzenia woli rodziców zapisu dziecka do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. (link do dokumentu).

Można zrobić to drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Rekrutacja na rok szk. 2020/21 dzieci już chodzących do przedszkola odbywa się na podstawie ,,Deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej”.

1. Deklarację można pobrać w przedszkolu.

2. Wypełnioną deklarację należy złożyć do dnia 28 lutego 2020 r.

1. Postępowanie rekrutacyjne ,,nowych” dzieci odbywa się na podstawie „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola” wraz z załącznikami.

1. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać i składać w terminie:

02.03.2020 do 13.03.2020 r.

2. Wniosek można pobrać ze strony internetowej www.malaakademia.edu.pl lub w przedszkolu.

3. Wypełnione czytelnie wnioski z dołączonymi dokumentami należy składać do dyrektora przedszkola w okresie :

02 – 13 marca w godz. 7.30 – 15.30.

1. Zasady postępowania rekrutacyjnego :

1. Postepowanie rekrutacyjne odbywa się tylko na wolne miejsca.

2. Przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Piastowa.

3. Rodzic ma prawo do złożyć wniosek do trzech przedszkoli określając przedszkole pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru.

4. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna.

5. Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca.

* Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, przedszkole dysponuje wolnymi miejscami ,dyrektor przedszkola przeprowadza postepowanie uzupełniające, które powinno się zakończyć do końca sierpnia roku szk. poprzedzającego rok szkolny.

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na dni adaptacyjne dzieci, które będą uczęszczały do naszego przedszkola od roku szkolnego 2018/2019.

Termin: 29 - 31 sierpnia 2018 r.

Godzina: 9:30 - 11:00

Serdecznie zapraszamy!